ČESKY ENGLISH
pastelky
HOME ÚVOD KVÍZY HRY PÍSNIČKY SLOVNÍK
boy and world

Učení Vašeho dítěte cizím jazykům pomáhá rozvíjet vývoj jeho mozku a je tak základem pro jeho studijní úspěchy. Je dokázáno,že seznamování s více než jedním jazykem již od útlého věku buduje bystřejší myšlení. Studie dokazují,že jazyk se nejsnadněji vstřebává v útlém věku. Dospělí a starší děti vyžadují více let studia při klasické výuce než děti, které začali s výukou před 10 rokem svého života.

Není až tak podstatné jaký cizí jazyk se Vaše děti učí nebo zda-li mluví plynule. Co je důležité je jiný pohled na svět, otevřenost, vnímavost a kritické myšlení, které učení cizího jazyka přináší.


babies Kojenci a batolata
Mnoho lidí pokládá učení nemluvňat za zbytečné.Vědci v dnešní době však věří, že je-li dítě vystaveno cizímu jazyku v prvním roce svého života, nejenomže bude mít usnadněno učení jazyka ve věku pozdějším, ale celkově se zlepší jejich schopnost chápání a řešení problémů. Nejlepší postup jak seznámit batole s cizím jazykem je formou písniček, říkanek a obrázků se známými objekty jako jsou hračky, zvířátka a věci kolem něj.


kids painting Předškoláci
My všichni jsme se naučili náš rodný jazyk přirozeným způsobem, tedy metodou "vhození do vody".Nikdo nám nic nepřekládal, protože nebyl jazyk do kterého překládat. Tudíž je tento způsob tím nejlepším jak naučit děti předškolního věku cizím jazykům. Děti v tomto věku se učí instinktivně a nejvíce se naučí častým opakováním.Jak moc a často je dítě vystaveno slovům v cizím jazyce se přímo odrazí na tom,jak rychle se cizí jazyk naučí. Nejvhodnější pro tento věk jsou hry,písničky a pestré obrázky s oblíbenými postavami.


girl and leaf Školáci
Děti 5-6 až 10 let se stále ještě mohou naučit cizí jazyk bez toho, aby měly znatelný přízvuk.Pozdější učení cizího jazyka však bývá velmi pracné. Starší děti mají více možností jak se cizí jazyk naučit, všeobecně ale platí, že poutavé hry jako křížovky, slovní Bingo nebo cokoli v oblasti jejich zájmů posílí jejich znalosti bez toho, aby si připadaly, že se vlastně učí.


Rodiče nemusí mluvit cizím jazykem plynule na to,aby mohli své děti účinně jazyk učit. Všechno co potřebujete je trocha přípravy a spousta tvořivosti. familyNejjednodušší způsob jak děti obeznámit s cizím jazykem je doma a to rodilým mluvčím, jako je třeba prarodič, rodinný přítel nebo au-pair, který by s dítětem mluvil cizím jazykem. Pokud Vám tato možnost není dostupná,zapište své dítě do jazykové školy, školky nabízející program pro výuku cizích jazyků nebo se účastněte kroužků s výukou cizích jazyků. Nedělejte si starosti, že nejste rodilý mluvčí daného jazyka, ale spíš se soustřed´te na to ,co se naučíte společně s Vaším dítětem a jak si to můžete osvojit ve svém denním počínání. To může být tak prosté jako třeba nahrazování slov, barev a čísel ve větě. Nahrazujte tato slova co nejčastěji to jen jde. Umístěte karty se slovy v cizím jazyce všude okolo Vás a sledujte vhodné filmy v cizím jazyce společněs dětmi. Pamatujte,že děti zůstanou upoutány do výuky, pokud jim to bude podáno hrou.


Vytiskněte si naše hry a kvízy a Vaše děti ani nezjistí, že se vlastně učí!
© 2009 www.nanynka.com | Napište nám